Ismael (27) is maatje
Van maatje tot klushulp en van chauffeur tot voorlezer: er zijn in Veldhoven circa 250 vrijwilligers actief voor Cordaad Welzijn. In de serie ‘Verhalen’ ontdek je wat zij precies doen en wat dit werk voor hen betekent. Ismael (27) is sinds enkele maanden maatje en doet dit naast zijn reguliere werk in de detailhandel. Hij kan met zijn inzet de wereld van zijn hulpvrager groter maken. Doorgaans spreken ze wekelijks af en ondernemen ze samen van alles.
‘Ik besloot enkele maanden geleden om me aan te melden als vrijwilliger bij Cordaad Welzijn en in het bijzonder als maatje omdat ik graag op lokaal niveau iets wilde betekenen. Bij mijn aanmelding heb ik aangegeven dat ik graag maatje wilde worden voor een oudere hulpvrager, liefst een mevrouw, omdat ik iets tegen eenzaamheid wilde doen.
Na mijn aanmelding heb ik een kennismakingsgesprek bij Cordaad Welzijn gevoerd. Ik kreeg een beter beeld van de organisatie en tekende vervolgens graag mijn vrijwilligersovereenkomst. Op dit moment ben ik al enige tijd maatje van een oudere hulpvrager (69), zij is fysiek beperkt en heeft bij Cordaad Welzijn aangeven dat ze iemand zocht om samen mee uitstapjes te maken. Ik kan wel zeggen dat de sfeer er bij onze eerste afspraak meteen in zat. Gebrek aan ideeën voor uitstapjes hebben we zeker niet; we drinken graag samen ergens koffie of plannen een echt uitje. Zo zijn we samen al helemaal naar de zee gereisd. Het contact loopt soepel en we halen hier beiden veel voldoening uit. Ik kan wel zeggen dat ik mijn hulpvrager als een soort bonus oma ben gaan zien!
Ik kan wel zeggen dat ik mijn hulpvrager als een soort bonus oma ben gaan zien!
Voor mijn reguliere baan werk ik met een wisselend rooster, maar dat levert eigenlijk nooit problemen op. Ik geef mijn beschikbaarheid door aan mijn hulpvrager en meestal spreken we één keer per week af. Soms zien we elkaar twee keer per week en vanwege drukte slaan we een enkele keer een week over, daar overleggen we dan gewoon even over.
De overeenkomsten tussen mijn reguliere werk als manager van een luxe chocoladezaak en mijn inzet als maatje? Dan denk ik aan het mensencontact, 1 op 1 aandacht centraal stellen en iemand blij maken met mijn aandacht. Wat mij betreft volgen er nog veel uitstapjes samen!’
Wat mij betreft volgen er nog veel uitstapjes samen!